Časté otázky

Zpět na hlavní stranu
Kde je možné zboží koupit?

Společnost Stanley Black & Decker prodává zboží výhradně prostřednictvím distribučních partnerů. Seznam doporučených distribučních partnerů naleznete v menu Kde koupit. Mezi distribuční partnery patří nářaďové řetězce, železářství, prodejny domácích potřeb, obchodní řetězce s elektronikou a internetové obchody. Ne všichni distributoři nabízejí kompletní sortiment zboží. Pro bezproblémový nákup sortimentu domácí úklidové techniky doporučujeme provést nákup u uvedených doporučených obchodních partnerů přes jejich e-shop.

Jak zvolit vhodný akumulátorový vysavač?

Potřebujete malý ruční vysavač na vysátí nečistot v omezeném prostoru nebo budete vysávat větší podlahové plochy? Pro větší podlahové plochy je vhodný tyčový vysavač s podlahovou hlavicí, který však zároveň obsahuje vyjímatelný ruční vysavač. Budete vysávat pouze suchý odpad nebo i tekutiny? Pro vysávání tekutin je nutné zvolit vysavač pro mokré vysávání. Výhodou vysavače pro suché vysávání je však propracovanější vícestupňový filtrační systém vhodnější pro vysávání prachu a jemných nečistot a obvykle vyšší průtok vzduchu. Pracovní napětí ovlivňuje sací výkon elektromotoru, čím vyšší napětí, tím vyšší výkon. Dobu provozu ovlivňuje kapacita baterie, čím vyšší kapacita baterie, tím delší doba provozu. Další parametry zahrnují příslušenství a případně nabíjecí základnu pro snadnější nabíjení.

Jak zvolit vhodný parní mop nebo parní čistič?

Parní mopy v nabídce BLACK+DECKER se rozdělují na podlahové parní mopy, které je možné použít pouze pro čištění podlah a kombinované parní mopy, které obsahují vyjímatelný parní čistič. Kombinované parní mopy se dále dělí podle množství dodaného příslušenství do několika variant. Pokud plánujete použít parní čistič pro úklid větších vertikálních ploch, jako jsou například kachličkové obklady na stěnách v koupelně nebo kuchyni, čištění vany, kuchyňské linky, trouby nebo sklokeramické varné desky, doporučujeme zvolit parní mop se systémem SteaMitt. Jedná se o parní rukavici, na kterou se pomocí suchého zipu připevní utěrka z mikrovlákna. Vaše dlaně tak obrazně řečeno získají sílu horké páry. Práce s parní rukavicí je velmi snadná, síla horké páry snadno rozpouští všechny nečistoty, mastnotu a usazeniny. Úklid se tak stává výrazně rychlejší a efektivnější. Parní rukavice je v několika variantách kombinována s parním mopem a vyjímatelným parním čističem nebo pouze parním čističem.

Jak řešit záruční nebo pozáruční reklamaci?

Záruční reklamaci je třeba primárně řešit přes obchod, kde bylo zboží zakoupeno. Alternativně je možné kontaktovat přímo záruční a pozáruční servis, kterým je společnost BAND SERVIS CZ s.r.o., K Pasekám 4440, 760 01 Zlín, tel. 577 008 550, 577 008 551, e-mail: bandservis@bandservis.cz, www.bandservis.eu. K reklamaci je zapotřebí dodat: kompletní reklamované zboží, kopii daňového dokladu a v případě, že zboží zasíláte poštou, tak i průvodní dopis, ve kterém bude popsaná závada.

Pro pozáruční servis je nutné kontaktovat přímo společnost BAND SERVIS a domluvit se na způsobu řešení. BAND SERVIS je také schopen zajistit některé náhradní díly, které nejsou standardně v prodeji.